ד"ר אן ויגמור

ד"ר אן ויגמור אינה רופאה קונבנציונאלית היא מרפאה (Healer). היא רואה את האדם כשלמות פיזית נפשית ורוחנית, ומטפלת בבריאות הכוללת של האדם, ולא במחלה בלבד. אן נולדה בכפר קטן בליטא ב – 1909 וגודלה ע"י סבתה שהייתה מרפאה בצמחי מרפא את אנשי הסביבה ומחזקת את אמונתם ותקוותם בכוחות הריפוי הנמצאים בתוכם. ממנה למדה ריפוי אמיתי מהו. סבתא לימדה אותה כי רוב המחלות נובעות מבורות וחוסר ידע, מאי כיבוד חוקי הטבע ומזלזול בצרכי הגוף והנפש .

בגיל 18 היגרה אן לארה"ב והצטרפה להוריה. שם קרתה לה תאונה קשה ברגליה, עצמותיה רוסקו. היא שכבה בבית החולים והרופא המטפל הציע לכרות את הרגליים בגלל שהעלו נמק. היא ביטלה את הניתוח , והחלה לטפל בעצמה ע"י צמחי מרפא שלמדה מסבתה. וראו איזה פלא – רגליה שבו לאיתנם.

בסביבות גיל 40 פקדו אותה בעיות בריאות קשות כמו קוליטיס, ארטריטיס , מיגרנות, וכן גידול במעיים. היא סירבה לקבל טיפולים קונבנציונאליים והחלה לטפל בעצמה בשיטותיה הטבעיות וגילתה מחדש את כוחות הריפוי של עשב החיטה והנבטים הצעירים. היא פנתה ללימודי דת ופילוסופיה. מתוך ראיה עמוקה היא הבינה ששליחותה בחיים היא לעזור לאנשים לרפא את עצמם בדרכים טבעיות.

ב-1963 יסדה את "מכון היפורקרטס" בבוסטון שהיה מקום ריפוי והשראה לאלפי אנשים. בנוסף לניהול המכון הפיצה ד"ר אן ויגמור את תורתה בארה"ב ומחוצה לה, והיום יש מספר מכונים בעולם בשיטתה, בעיקר בארה"ב. ד"ר פנינה בר סלע והצוות מיישמים את שיטתה בארץ.
ד"ר אן ויגמור נספתה באסון שריפה בביתה בגיל 84. יהי זכרה ברוך.

שיטת ריפוי זו פותחה על ידי ד"ר אן ויגמור במשך 40 שנות עבודה ומחקר. כיום קיימים בארה"ב חמישה מכונים שעובדים בשיטה זו, כשביניהם אך שינויים קלים הנובעים מפיתוח אישי של מנהלי המכונים. השיטה מתבססת על כוחות הריפוי העצומים שישנם בתוכנו.