חברים מספרים

חברים מספרים

לפנינה שלום רב,
תודה על איגרת המידע ששלחת.
התארחתי ב"התחדשות" אצלכם לפני כמה שבועות ולשמחתי הימים מאז עוברים ללא הפרעות עיכול ובעיות מעיים שמאד ייסרו אותי במהלך השנים האחרונות.
זו הזדמנות להודות לכם  ולברך אתכם בברכת חג חנוכה ואיחולי שפע אור,
בהצלחה בפעילויות שלכם, אורלי פרידלנדר.


לפנינה ולצוות – "סדנה 70 באמירים",

לפני כחודשיים הגעתי לסדנת סוף שבוע כשדלקת הפרקים הכרונית שלי, המבלה אצלי כ-30 שנה, ונמצאת בשיא החמרתה.
כל יום הופיעו כאבים בפרקים נוספים בגופי אך לאחר כששה שבועות בהם אכלתי לפי ההנחיות שקבלתי בסדנא מד"ר פנינה בר סלע, הכוללים מיץ עשב חיטה (כמובן) נפסקה ההחמרה במחלתי .

הגעתי לסדנא של 12 יום וחל שיפור נוסף במצבי, אין לי כמעט כאבים בכפות הידיים ויש ירידה משמעותית בצרבת שלוותה אותי במשך הימים. מכאן אני ממשיכה בדרך בהנחייתה של ד"ר בר סלע עם הרבה תודה והרבה תקוה בלב. זו הפעם הראשונה מזה 30 שנה שטפול טבעי עוזר לי. המקום מקסים והצוות עוד יותר .ופנינה, בעלת הנס- יודעת את האנשים מפנים לכבס, וגם לעקשן שבלכלוכים היא לא תוותר. ואחרי שכל העודפים המזיקים מקבלים את הפקודה מפה לעוף, נכנסים האור, החום והבריאות לגוף. ולמרות שאין זה מלון שרתון -מכאן תצאו מוכנים לריצת מרתון.

בבדיקות דם מדד הזיהוי לדלקת פרקים  – CRP -שעמד לפני הסדנא על ערך 8, לאחר 3 חודשים בהם שיניתי את התזונה לפי שיטת "התחדשות" ירד הערך ל- 3 , ולאחר ששה חודשים ירד ל-0.3 !!!

נורית סורוקה M.Sc. סגנית מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה , המרכז הרפואי ת"א(איכילוב)  052-4266932


לפנינה וכל הצוות שלומות,

לפני 18 שנה,  כשהקמתם את 'התחדשות' החזון היה ליצור מודעות, לייצר תרבות של בריאות המבוססת על קשר עם הטבע והבריאה. הנה חלפו שנים, ואתם יכולים למנות הישגים רבים ולומר בגאווה, כי יש לכם חלק בלתי מבוטל בשינוי שהפך מאות ישראלים למי שנוטלים אחריות על בריאותם.

אתם יודעים שהצלחתם לשנות להמון אנשים את העולם. הוכחתם להם ולעצמכם שכל אחד מאיתנו יכול לשנות משהו, להאיר, לחמם ולהקרין על עולמו של מישהו אחר. ההתמודדות שלכם עם האתגר הגדול להפיץ את שיטת אן ויגמור היא יומיומית. עיניהם של אנשים רבים מכוסות בשכבות כה עבות של אבק הונאה וצרכנות גרועה, עד שהם אינם מסוגלים לראות את האמת הפשוטה, שרק מזון טבעי, נשימה נכונה ולב מלא התכוונות יביאו אותם לראייה צלולה ולשלוות נפש.

על סף השנה החדשה, אני רוצה לאחל לכולכם, בריאות טובה, הומור וכוח חיות. יחד עם כל בית ישראל, אנו מצפים להתבשר על שיחרורו מן השבי של גלעד שליט, בן הגליל, ולשגר לו חיבוק של כוח ואיכפתיות.

שלכם באהבה א.ה. (הפרטים שמורים ב"התחדשות")


11.5.08-31.5.08 ב"התחדשות"

הגעתי לסדנה של שלושה שבועות. אני יכולה להגיד שהיו אלה שלושה שבועות של שכרון חושים (וזה לא מה שאולי האסוציאציה שכל אחד מבין).

חוץ מהתהליך הפיזי, שבסופו ירדתי 5.5 ק"ג – והכי חשוב הלחץ דם שלי ירד שחקים  מ-186 ל-124, ומ- 86 ל-76. מבחינתי השגתי את המטרה הראשונה  שלמענה באתי: ירידה במשקל וירידה בלחץ דם.

התהליך הרגשי היה מאד משמעותי בשבילי. הגעתי לסדנה אחרי תקופה ארוכה של לחץ נפשי בגלל אירועי החיים. גם לא הייתי מודעת כמה דברים (רגישויות) היו חנוקים בתוכי שלא נתתי להם ביטוי, כי לא היה לי זמן לעצור!! כי הייתי "חייבת" להיות חזקה ועוד.

תודה לפנינה ולחזון שהגשימה למען האנושות (אנחנו חלק ממנה) תודה לצוות, תודה לבורא (אני לא אישה דתיה אבל מאמינה) ותודה לעצמי.

נ.ב. סליחה על השגיאות, ודרך אגב, הסליחה הוא האמצעי לריפוי (סליחה לעצמנו ולאחרים) לפי הקורס בניסים ונסיוני האישי.

אור ואהבה
טוני קליינמן
09-8946123


לפנינה היקרה וכל הצוות,

אני רוצה להודות מקרב לב על שבועיים קסומים שביליתי פה. כמעט שבועיים והייתי רוצה להשאר עוד שבוע כדי לסיים את התהליך. אבל אני בטוחה שאחזור.

היינו קבוצה קטנה ואינטימית מה שאיפשר יחס מאד אישי וטיפול מסור מכל אחד ואחד.

הרגשתי כמו בבית – חום ואהבה ותמיכה.

בעלי נסע לחו"ל לחופשה באיטליה והזמין אותי ואני אמרתי מפורשות שאני נוסעת  לאמירים לטפל בעצמי, זה היה יותר חשוב לי. והצלחתי לרדת במשקל ולהרגיע את מערכת העיכול שלי עם האוכל שאכלתי כאן שהורגש שהכינו אותו באהבה ובהתייחסות אישית.

אני רוצה לציין במיוחד את היחס של אתי ושמעון ורחל וכמובן של פנינה שנענו לבקשותי: על הגמישות וההתייחסות וכשהייתי רעבה קיבלתי תוספת, הרגשתי את הדאגה והאיכפתיות.

אני מתפללת להצלחה של המקום המיוחד והיקר הזה שימשיך לשגשג וימשיך להיות לנו לבית שנוכל לחזור אליו בכל פעם שנסטה מהדרך וגם כאשר נהיה על הדרך , כדי לחזק אותנו.

לפנינה – אני מברכת אותך על החלום שאת הגשמת בהקמה של המקום הזה. מי ייתן ותמיד יהיה לנו בית לחזור אליו.

באהבה רותי טל


לפנינה ולצוות ולמקום המיוחד הנקרא "מרכז התחדשות".

באתי בלי הרבה ציפיות אבל עם אמון במקום וידיעה שרק לכאן אני צריכה להגיע, באתי עם עצב וכאבים , ובקשתי לצאת עם שמחה . ואכן לא התאכזבתי. העצב לאט לאט התנקה  ויצא , כאבי הפרקים פחתו, הנפיחויות ירדו, והשמחה החלה למלא את הגוף והלב. קבלתי פה יחס חם , עוזר ותומך, כוון, והמון הזנה לגוף ולנפש.

אני יוצאת מפה יחד עם "המלאך " שקבלתי ועם אמון ביקום, בעשב החיטה, ובדרך החדשה שנפתחה בפני  ושתוביל אותי לעוד מחוזות רבים של שמחה, בריאות, אהבה, והמון הפתעות טובות.

ולכל שותפי לדרך, הקבוצה    ה מ  ד  ה  י  מ  ה  של סדנא מס' 71, תודה לכל אחד ואחד מכם. למדתי להכיר אנשים נפלאים , קבלתי תמיכה ומתנה מכל אחד מכם ואני מאחלת שתיקחו לכם צידה לדרך- הרבה כוח, אמונה, ונכונות לחיים בריאים מלאי השראה, שמחה ואהבה.

אוהבת את כולכם והמון תודה
דנה הראל
טל: 052-3480775


לצוות "התחדשות" הנהדרים

הגעתי לכאן בגלל לחץ דם גבוה , עם ספקות והמון תקוה, יצאתי עם שיפורים רבים: ירידה בלחץ דם, שיפור בראיה למרחוק , ועוד כמה חולאים שנעלמו ביחד עם העלמות הספקות וחיזוק התקווה.  מדי יום ראינו שינויים אצל כולנו , מי יותר ומי פחות , אם זה בערכים, במשקל עודף או נפשית. גם הספקנים שבחבורה הודו שהשיטה אכן עובדת. כל זאת הודות לד"ר פנינה בר סלע , העקבית והנחושה, וצוותה המדהים והמיומן שהיה איתנו לאורך כל הדרך בהתמדה ,באהבה, ובענווה. למזלנו הקבוצה -מחזור 71 היתה  מקסימה. לאחר יומיים של הפשרה התחברנו , תמכנו ,צחקנו וטיילנו יחד עד לערב הפרידה -ערב מקסים שלא נשכח. וכאן המקום להגיד לך פנינה תודה רבה על השיטה ודרך החיים שהעברת במסירות לנו, ועל המקום המיוחד שהקמת , אליו אפשר להגיע כשמתייאשים מהרפואה קונבנציונאלית ומוטב עוד לפני.

באהבה
פלורי מסילתי


פנינה'לה יקרה שלי !
מאז קבלת הממצא הסרטני והתנבאות הרופא שלי כי לא אאריך ימים מעבר לחודשים הספורים שהוא "הקציב" לי, אני צועדת לצידך, זה כבר שש עשרה שנה, ואולי יותר.

עם קבלת הממצא והתנבאות הרופא, הבנתי כי אלוהים אינו זקוק לסגן בצורת רופא, שיעזור לו להחליט מי לחיים, ולפיכך אמרתי "בטל ומבוטל" לדיאגנוזת הרופא, ו"נעשה ונשמע" לשיטת אן ויגמור, אותה את, פנינה'לה, הצעת לי ולמדת אותי. קודם "נעשה", ורק לאחר מכן "נשמע". לקחתי מיד את מלוא האחריות על חיי. מאז ועד עתה אני חיה על מזונות חיים בלבד, מזונות אורגאניים, מזונות בלתי מתועשים. עוד פעם אחת ואחרונה נכנסתי לסופרמרקט והבטתי באותם מוצרים שהייתי נוהגת לקנותם לפני כן, ומשהבטתי בזכוכית מגדלת באותיות הקטנות היודעות לספר מה המוצרים מכילים, חשכו עיניי. במשך השנה וחצי הראשונות להיותי בשיטה הקפדתי מאד לשתות גם את מיץ עשב החיטה, פעמיים ביום שתיתי אותו, וכן עשיתי השתלות, שש פעמים בשבוע. יחד עם זאת, מהר מאד הבנתי שאין המדובר רק במה שאני אוכלת, אלא גם כיצד אני אוכלת, בולעת או לועסת, מה סוג המחשבות העוברות במוחי תוך כדי אכילה, וכן במה ש"אוכל" אותי בחיים, וכך צרפתי לניקוי הגופני שלי בסדנאותיך ובביתי גם ניקוי נפשי. והתוצאות לא אחרו לבוא.
ראשית, העצירות הכרונית ממנה סבלתי משך עשרות רבות של שנים נעלמה כלא הייתה. איזה רופא יאמין לנו כי אישה שסבלה מעצירות בגילאי העשרים, השלושים, הארבעים והחמישים, תזכה בגילאי הששים והשבעים לפעולות מעיים תקינות וסדירות?! כמות הדיכאונות, שהייתי מייצרת במחזורים, קטנה לאין שיעור, ונעלמה לה בדרך. גם התחלתי לכתוב, כפי שאת יודעת, וספרי הרביעי עומד לראות אור ממש אולי כבר מחר. ו … אחרון אחרון חביב, נוספו לי המון חברים, בחלקם הגדול אנשי סדנאות אן ויגמור. או, כן, ואת עיקר העיקרים כמעט ששכחתי לציין: נכון, היה לי פעם סרטן. וזה היה מזמן. והוא אחד המורים הגדולים של חיי, שלימד אותי שאני מה שאני אוכלת, ושאני היא הבוראת את המציאות שלי באמצעות המחשבות, הרגשות והאמונות שלי. שעור גדול, גדול כל כך!

כל אלה ויותר הבנתי תוך השנים מתוך סדנאותיך, מתוך "מכל מלמדיי השכלתי", ואני מעריכה ומכבדת הן את הנלמד והן את המלמדים.

אוהבת אותך, פנינה, שולחת לך המון בריאות, אור ואהבה והרבה כוח לעזור גם לאחרים .
שלך, כתמיד
ארזה'
04-8253880


לכבוד, ד"ר פנינה בר סלע,
ב-27.6.91 נותחתי בהבחנה של שבר במפסעה אולם בניתוח התגלה גוש פוליקלי בגודל 6 X2X3 שהתברר בבדיקת ביופסיה כלימפומה. הגוש הורחק ובהבחנה זו הופנתי למחלקה ההמטולוגית בתה"ש.
בבדיקות מקיפות שנערכו לי הסתבר כי אני סבלתי מלימפאדנופתיה (הגדלה של קשריות הלימפה). נאמר לי ע"י הרופאה שאני סובל מסרטן שנקרא לימפומה והמחלה היא כרונית.
עם הידיעה התחלתי לעשות לעצמי אינטואיטיבית הילינג ע"י הנחת כפות הידיים במקום והרגשתי שאני מקטין את הגידול, כמו כן קיבלתי טיפול בכדורי כלורמבוציל.
הגידולים החלו לקטון. לאחר מספר חודשים סיפרתי לרופאה מה אני עושה, היא צחקה ואמרה לי שהגידולים קטנים בגלל הכדורים. איבדתי את האמונה והפסקתי לעשות לעצמי הילינג.
הגידולים החלו לגדול למרות הכדורים והטיפול הופסק.
הגידולים החלו ללחוץ על שלפוחית השתן והרקטום.
ב – 2.12.93 התחלתי לקבל טיפול כימוטרפי משולב, כל 3 שבועות 6 טיפולים. תוך כדי הטיפול הרגשתי רע מאוד והיו לי בעיות קשות עם הקיבה. לאחר התייעצות התחלתי מהטיפול השלישי בשילוב של ימי מיצים והפסקת אכילת חלבונים בזמני הטיפול. הרגשתי השתפרה והתחלתי להרגיש שיש דרכים נוספות בהן אוכל לעזור לעצמי. כן הבנתי את הנזקים הרבים שיכולים להיגרם בגלל הטיפולים הכימוטרפיים.
לקראת סוף הטיפולים הגעתי לד"ר פנינה בר-סלע , מתוך כוונה לשנות את התזונה לאור הטיפולים וכן להשתתף בסדנה בשיטת "אן ויגמור", וכן התחלתי בטיפולי הילינג אצל מוריס דובקינס .
חודש לאחר הטיפולים השתתפתי בסדנה שנערכה באמירים, הסדנה חיזקה אותי בדרכי והראתה לי דרכים שונות לריפוי עצמי ואת החשיבות והעוצמה של שיפור איכות החיים, הדמיון, האמונה, התזונה, המודעות, העלאת הרמה הרוחנית ,צ'י קונג וטאי צ'י, הילינג ועוד. וכן חוקני עשב חיטה במשך 3 חודשים . הדבר החשוב ביותר שלמדתי – האחריות לחיי היא רק שלי, וכמו שעזרתי לסרטן לבא אני יכול לתת לו ללכת .
היות ונשארו אחרי הטיפול שאריות, נאמר לי ע"י הרופאה שאני צריך לקבל טיפול של אינטרפרון כל יומיים, הגורמות לתופעות של שפעת כמו חום, רעידות , חולשה במשך שנה .
לאחר מספר טיפולים, התחלתי להרגיש נסיגה במצבי, והודעתי שאני מפסיק את הטיפול, ומאז הפסקתי את כל הטיפולים הקונבנציונליים. עשיתי ביקורת ושאריות הגידול המשיכו בנסיגה. לאחר כשנה הפסקתי את בדיקת ה – CT ולפני שלוש שנים הפסקתי את הביקורים במחלקה ההמטולוגית בתה"ש .
אני מרגיש טוב. במשך תקופה זו עשיתי מספר סדנאות ב"התחדשות". אני שותה עשב חיטה, שומר תזונה, עושה צ'י קונג מדי בוקר , מדיטציות דמיון מודרך, הילינג, וכלים נוספים שרכשתי במשך הדרך .
במצבים של חולשה ו/או סימני מחלה אני עושה טיפולים בחוקני עשב חיטה. כיום אני משתדל להראות לאנשים נוספים את הדרך בכדי שיקחו אחריות לחייהם ומדריך אותם בדרכים שלמדתי .
בברכת שנה טובה ,

משה דולב
03-6730416


לפנינה,
תודה על שהבאת אלינו את השיטה, את הידע וההכוונה .
לרוחלה , אתי, אלישבע, וציפי, תודה על הטעם והריח (הגשמיים והרוחניים) שהכנסתם לסדנה .
ל זהר ומשה תודה על העזרה הפיזית (מיץ עשב החיטה) והרוחניות שהגשתם לנו .
לכל משתתפי הסדנה – כולם ביחד וכל אחד לחוד, על כל מה שאפשרתם לי לקבל מכם ומעצמי, קיבלתי כאן אנרגיות, אהבה ואופטימיות, והצלחתי להיפטר מכמה קילוגרמים מיותרים ורמות סוכר גבוהות, רמות הסוכר התייצבו לנורמלי .
בברכה ותודה ,
אילנה זהר ,
ק. טבעון
04-9832819


פנינה יקרה,
הופתעתי מאד מתוצאות בדיקות הכבד וכיס המרה שערכתי לאחר השתתפותי בסדנה: ההסננה השומנית של הכבד שאובחנה, נעלמה כלא הייתה, הפוליפים שגדלו בכיס המרה קטנו במידה ניכרת .
כך נמנעתי מניתוח הסרת כיס המרה .
נעלמו כאבי הבטן התכופים שמהם סבלתי בארבעת השנים שחלפו ואשר לא נמצאה להם כל סיבה בבדיקות הרפואיות הרבות שערכתי .
במהלך הסדנה ירדתי במשקלי 6 ק"ג ולאחר שלושת החודשים הבאים, 4 ק"ג נוספים. נסיוני רב השנים כאיש צוות בסדנאות התחדשות וכמטפל קולוניק בשטיפות מעיים, הביא אותי להכרה בחשיבות הגדולה שיש לטיפול זה בשמירה וטיפוח הבריאות, דבר המסייע להרזיה ומביא את הגוף למשקל מאוזן, כל זאת כאשר מאמצים את שיטת אן ויגמור כאורח חיים. החומר הנלמד בסדנה והחשיבה החיובית שרכשתי עוזרים לי מאד בחיי היום יום ומשפיעים לטובה עלי ועל הסובבים אותי .

זהר גורן
חיפה
04-8258179


למרכז התחדשות,
לא מעט סדנאות יש בשוק להרזיה, הבראה וגם כושר, אך סדנא אחת כשמה היא "התחדשות"-החומר ,הרוח והאושר!  מחברים כאן נכון בין נוזל למוצק,משלבים שוב בין נפש לגוף,מזכירים לך שאתה בעצם חזק ובכל בוקר מחזקים עם חיבוק וליטוף, ומתפללים שה"ירוק" שבפנים יחזיק מעמד והנה הפכת כך בדרך אגב ל"מומחה השתלות ואינסטילטור ותיק…" מדברים על מסעדות ושותים מיץ ירוק . הצוות נפלא רוצה רק טוב , נפתחים ומתלכדים ברצינות ובצחוק, תודה התחדשנו ונתראה בקרוב.בתודה ואהבה לצוות ולחברי לסדנא.

רמי וויץ , יוני 2007  ramy@weitz.co.il


לפנינה והצוות הנפלא,
כל תא ותא בגופי אומר תודה, תחושה של התחדשות תרתי משמע.
הגעתי למרכז ההתחדשות עקב עודף משקל, עייפות , תחושת תקיעות וחוסר ויטליות. נרשמתי לשבועיים. השיטה משלבת גוף, נפש ורוח, הצוות המסור, המקום המקסים והאווירה המשפחתית איפשרו לי לעבור ניקוי עמוק, שינו תפיסתי, ריפוי, ולהקנות לעצמי הרגלים חדשים לאורח חיים בריא וטוב. בתוך שבועיים הרגשתי שלא סיימתי את תהליך הריפוי שלי ובחרתי להשאר שבוע נוסף. כעת אני חוזרת הביתה קלה (ב-10 ק"ג) מלאת אנרגיה ושמחת חיים. תודה אין-סופית לפנינה וכל צוות "התחדשות" הנפלאים. המון אהבה.

עדי,
אמירים 02.09.07


תמיד מקום של רוגע, שלווה , תובנות חדשות והרבה אהבה.
אני מגיעה לסדנאות התחדשות מאז  1999 , כמה פעמים בשנה ותמיד חוזרת טעונה באנרגות טובות ובריאות מחודשת. שנה טובה מאושרת ,בריאה עם המון הצלחה. בידידות רבה.

פרופסור.ל.


לפנינה ולכל הצוות,

היה אולטרא  פלוס כמו שאמי נהגה לומר. רציתי לספר דבר מדהים . בד"כ אני סובלת מהרפס סימפלקס, כאשר הוא פורץ, הוא פעיל שבוע עם גרודים, בועות ועוד מרעין…

ערב לפני הגעתי ל"התחדשות" אמירים ראיתי סימנים שהוא מגיע… בדרך כלל אני מיד לוקחת כדורים כדי להקל על הסימפטומים. הפעם לא קישרתי את הסימנים להופעת ההרפקס סימפלקס וביום שהגעתי הבנתי ש "הלך עלי". אבל למרבה הפלא, למרות שלא לקחתי כדורים, ההרפס לא התפתח וגם לא נעלם, פשוט נעצר. ועכשיו הולך ונעלם. וזה אולי מתאר באופן סימבולי מה קורה לנו בתהליך הניקוי וההבראה.

תודה והרבה בריאות,
שולי.


Date : July 18, 2008.

Dear Dr. Pnina Bar-Sela,

LONG TIME NO HEAR NO SEE..

I have received your Circular # 2, with thanks.

I wish to give you my following comments:

As you are aware, I have had Multiple Myeloma since May 2002.

I have to point out that due to the fact that I have joined "HITCHADSHUT" meetings, I am feeling much better. since I drink three quarter of a glass of Wheat Grass juice every today – thanks to you.

This helps me fight the Cancer, keeping my hemoglobin at an average of 14 g/dI.

I will appreciate getting a timetable from you for the coming Workshop, so that I and my wife will be more than happy to be there.

Since I am a workaholic, and "joyous is the man whose profession is also his hobby" – I would like to have a Workshop at the weekend, meaning – Thursday/Friday/Saturday/Sunday.
Do you have a Workshop conforming to this?

I am suffering today with "Neuropathy" due to the fact that in 2002 I was unable to undergo a bone-marrow transplant, because there was only a half of the Chromosome# 13 – so I underwent 9 months of treatment with Thalidomide, which helped me to fight the Multiple Myeloma, but on the other hand cause the side effects Neuropathy from which I suffer until today.

Looking forward to hearing from you.

HAVE A NICE DAY,

Regards.


חדש על המדף!
ספר חדש ומעניין לשוחרי הבריאות הטבעית!

מדע והתחדשות

מאת: ד"ר פנינה בר סלע
שיטות ניקוי גוף ורפואת תדרים
מדריך מקיף ועזרה מעשית להתחדשות
לריפוי ולמניעת מחלות בדרך טבעית
הוצאת פוקוס.

ניתן להשיג עכשיו במחיר מוזל – 60 ש"ח בלבד!

בטל' 04-9833317

 

 
ד"ר פנינה בר סלע והתזונאית רחל אנטמן